Ciąża powinna być czasem radosnego oczekiwania. Ogromne znaczenie dla jej przebiegu ma odpowiedni styl życia i dieta przyszłej mamy. Równie istotną kwestią, której nie można zaniedbywać, jest właściwa opieka lekarska oraz regularne badania ginekologiczne i diagnostyczne. Często jednak ciąży towarzyszą obawy, czy maleństwo rozwija się prawidłowo. Dzięki badaniom prenatalnym przyszli rodzice mają możliwość sprawdzenia jeszcze w trakcie ciąży, czy rosnące w łonie matki dziecko jest zdrowe.

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne podczas ciąży?

Badania prenatalna to termin, który u wielu kobiet wywołuje niepokój. Niesłusznie. Badania takie pozwalają na ocenę stanu zdrowia maleństwa jeszcze na etapie życia płodowego. Warto uzmysłowić sobie, że dzisiejsza medycyna daje możliwość leczenia dziecka w łonie matki, a właściwa i odpowiednio wczesna diagnoza ma tutaj kluczowe znaczenie.

W większości przypadków (aż w 97%!) wyniki badań prenatalnych są prawidłowe, a tym samym zapewniają przyszłym rodzicom spokój i pozwalają na pełne radości przygotowania na powitanie maluszka. Co ważne – jeśli wykryte zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości, wczesna diagnoza umożliwia podjęcie leczenia jeszcze w trakcie ciąży lub tuż po porodzie, ale również odpowiednie przygotowanie się na przyjście dziecka, które będzie wymagało szczególnej opieki czy rehabilitacji.

Czynniki ryzyka – kiedy warto wykonać badania prenatalne?

Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta po 35 roku życia, ponieważ wiek matki jest czynnikiem, który zwiększa ryzyko wystąpienia nieprawidłowości płodu. Badania te zalecane są także, jeśli poprzednia ciąża była obarczona wadami genetycznymi płodu lub dziecko urodziło się chore. O badaniach prenatalnych powinny pomyśleć również Pary, u których w rodzinie występowały choroby genetyczne.

Vitrolive – badania w ciąży

W Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive przyszłe mamy pozostają pod stałą opieką położniczą, obejmującą regularne badania. Sprawdź, co wchodzi w zakres poszczególnych badań oraz jak się do nich przygotować.

Badania ultrasonograficzne

Czytaj więcej
shutterstock_555682162

Test podwójny

Czytaj więcej
Together_237972814

Test Sanco

Czytaj więcej
Lowrescrop
Pencil

Aktualności

„In Vitro. Rozmowy intymne”, czyli debata otwarta z udziałem Vitrolive

71826612_2596744827052521_2639028726448259072_o

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.