Klinika leczenia niepłodności

VITROLIVE w Szczecinie, Kołobrzegu oraz Gorzowie Wielkopolskim

Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VITROLIVE istnieje od 2007 roku. Główna siedziba kliniki znajduje się w Szczecinie, zaś dodatkowa placówka mieści się w Gorzowie Wielkopolskim oraz – do 26 marca 2016 roku – w Kołobrzegu. W ramach podstawowych usług VITROLIVE zajmuje się pełnoprofilową diagnostyką niepłodności oraz leczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa, ze szczególnym naciskiem na wyspecjalizowane działanie w kierunku leczenia niepłodności partnerskiej oraz wykonywaniem zapłodnień pozaustrojowych (in vitro).

Zgłaszający się do VITROLIVE Pacjent objęty zostaje kompleksową opieką konsultacyjną, diagnostyczną i terapeutyczną. W zależności od potrzeb i decyzji Pacjenta, stosowane są wszelkie dostępne i uznane metody leczenia niepłodności, w tym m.in. leczenie nieprawidłowości owulacji i zaburzeń miesiączkowania, inseminacja domaciczna, zapłodnienie pozaustrojowe in vitro (również z wykorzystaniem nasienia Dawcy lub komórki jajowej Dawczyni). Całość procesu diagnostyczno-leczniczego wsparta jest kompleksowym poradnictwem embriologicznym, medycznym oraz psychologicznym. Na potrzeby zabiegów in vitro, klinika prowadzi Bank komórek jajowych oraz Program Dawstwa.

VITROLIVE posiada wyspecjalizowaną kadrę lekarską i embriologiczną. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Centrum jest prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa – wybitny specjalista w zakresie leczenia niepłodności, przewodniczący Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i krajowy reprezentant Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Kierowany przez niego personel tworzą specjaliści różnych dziedzin, zaangażowani w proces samokształcenia oraz budowania obopólnej satysfakcji ze współpracy z Pacjentem.
Klinika dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, najwyższej jakości sprzętem laboratoryjnym i medycznym, zgodnym z obowiązującymi standardami europejskimi. Jest jednostką certyfikowaną, spełniającą wymagania ISO 9001:2008. Jako pierwszy ośrodek w Polsce prowadzi kontrolę stanu zdrowia i rozwoju dzieci urodzonych po leczeniu metodami ART. Raportuje także do Europejskiego Monitoringu Wyników IVF (EIM). Dzięki stałej współpracy z największą w Polsce siecią laboratoriów medycznych Diagnostyka, VITROLIVE – na podstawie materiałów pobranych w siedzibie w Kołobrzegu, Szczecinie lub Gorzowie Wielkopolskim – może wykonywać wszystkie analizy laboratoryjne na terenie całego kraju. VITROLIVE zostało również uznane za Firmę Godną Zaufania za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

W ramach swojej praktyki klinika realizuje badania kliniczne i angażuje się w projekty unijne. Od 2013 roku VITROLIVE jest jednym z realizatorów Programu Ministerstwa Zdrowia odnośnie in vitro pn. „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016″, w ramach którego zabiegi in vitro są finansowane ze środków publicznych.

Zainteresowane leczeniem niepłodności Pary, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką z siedzibą główną w Szczecinie oraz placówkami w Kołobrzegu i Gorzowie Wielkopolskim. Adresy oddziałów znajdą Państwo w zakładce „Kontakt”. W Szczecinie klinika znajduje się przy al. Wojska Polskiego 103, natomiast gabinet konsultacyjny mieści się przy ul. Kasprzaka 2A. Leczenie niepłodności może odbywać się również w oddziałach kliniki w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 52 oraz w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Warszawskiej 6/204. Jeśli leczenie wymaga zastosowania metody in vitro, Pacjentka na czas zabiegu przenoszona jest do kliniki głównej w Szczecinie.

W przypadku pilnych sytuacji, pod numerem telefonu 784 506 259 przez całą dobę czynna jest nasza linia dyżurna. Zadzwoń, jeśli znajdujesz się w sytuacji alarmowej.