Metody leczenia niepłodności

Niepłodność to choroba społeczna, która dotyka szacunkowo 15-20% Par. Główną jej przyczyną jest coraz późniejsze wchodzenie kobiet w okres rozrodczy. Nie bez znaczenia jest również styl życia i dieta, palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu zarówno przez Partnerkę, jak i Partnera. Diagnoza choroby nie musi jednak oznaczać bezdzietności. Współczesna medycyna, dzięki dokładnemu rozpoznaniu i nowoczesnym technikom rozrodu wspomaganego sprawia, że 80% niepłodnych Par doczeka się upragnionej ciąży i urodzenia zdrowego dziecka.

Jeśli roczny okres regularnego współżycia seksualnego, bez zastosowania metod antykoncepcyjnych, nie przyniósł szans na ciążę, są to podstawy do rozpoczęcia badań nad płodnością. Najważniejsze jest dokonanie szczegółowej diagnostyki niepłodności, która pozwoli na rozpoznanie przyczyn, przez które Para nie może zajść w ciążę.

Leczenie niepłodności zawsze powinno rozpoczynać się od jak najprostszych, najmniej inwazyjnych i najtańszych metod leczenia. W ofercie VITROLIVE znaleźć można najnowocześniejsze oraz zgodne z obowiązującymi światowymi standardami metody leczenia niepłodności. Bogata oferta pozwala dobrać odpowiednie techniki do problemu zdrowotnego Pary.

Najmniej inwazyjne jest leczenie zachowawcze. Ta metoda skierowana jest do Par płodnych, u których diagnostyka wykazała odchylenia w badaniach nad płodnością. W terapii zaleca się dokładną obserwację ciała, cyklu miesięcznego, ale współżycie naturalne w odpowiednim momencie cyklu. Nasza klinika oferuje także metody wspomaganego rozrodu (inseminacja domaciczna) oraz wysokospecjalistyczne techniki wspomaganego rozrodu (klasyczne zapłodnienie pozaustrojowe in vitro oraz zapłodnienie z wykorzystaniem docytoplazmatycznej iniekcji plemnika).

Zapraszamy do zapoznania się z metodami leczenia niepłodności, które są wykonywane w naszej klinice:

01

02

03

Jak wygląda leczenie w VITROLIVE? Ściągnij praktyczny Informator: leczenie niepłodności.