Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00
AKTUALNOŚCI

ZE ŚWIATA VITROLIVE

VitroLive z międzynarodową siecią klinik leczenia niepłodności – The Fertility Partnership

Szanowni Pacjenci!

Z radością informujemy o zakończeniu procesu łączenia Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VitroLive z międzynarodową siecią klinik leczenia niepłodności – The Fertility Partnership. Jesteśmy drugim podmiotem w Polsce wyróżnionym zaproszeniem do włączenia się w porozumienie na rzecz płodności, które w swych szeregach zrzesza starannie dobrane ośrodki oferujące pacjentom najwyższy, udokumentowany standard postępowania, efektywne leczenie i wsparcie podczas całej ścieżki terapeutycznej. Mamy głębokie przekonanie, że nowa, wzajemnie uzupełniająca się struktura połączonych organizacji pozwoli na pełniejsze wykorzystanie obustronnych osiągnięć i kompetencji.

The Fertility Partnership (TFP) jest obecnie jedną z największych grup zrzeszających kliniki leczenia niepłodności w Europie. Kluczowe wartości przyświecające jej członkom są bardzo bliskie naszej wizji i obejmują: troskliwą opiekę nad pacjentem, niekwestionowany profesjonalizm, wielką pasję do swojej pracy oraz niepodważalną rolę zaufania oraz dążenia do rozwoju i innowacji w procesie leczenia. Grupa TFP jest tworem żywych, uczących się organizacji, nieustannie mobilizujących się wzajemnie do osiągania jak najlepszych efektów. Obecnie partnerstwo zrzesza dziewięciu członków z Wielkiej Brytanii, jedną polską klinikę z województwa małopolskiego – Centrum Medyczne Macierzyństwo – oraz ponad 20 dwadzieścia klinik satelitarnych. Dołączenie do grupy szczecińskiego centrum VitroLive oznacza powstanie jeszcze silniejszego i bardziej konkurencyjnego sojuszu.

Założyciel kliniki VitroLive, prof. Rafał Kurzawa, nie kryje swojego zadowolenia związanego z nowymi szansami leczenia dla pacjentów: „Dzięki połączeniu kompetencji w obszarze medycznym i naukowym wnoszonym przez VitroLive z międzynarodowym potencjałem, umiejętnościami i infrastrukturą The Fertility Partnership, spodziewamy się unikalnej synergii i natychmiastowego pozytywnego wpływ na naszą działalność medyczną, operacyjną i przyszłe możliwości rozwoju. Zwiększamy naszą obecność́ na rynku europejskim, a także rozszerzymy działalność́ w zakresie dostępu do nowoczesnych technologii, co od zawsze było silnym elementem naszej tożsamości”.

Dr Anna Janicka, Dyrektor ds. jakości i rozwoju w VitroLive, dodaje: „Rozmowy akcesyjne określające warunki włączenia VitroLive do The Fertility Partnership trwały prawie rok. Obecnie jesteśmy w fazie integracji systemów zarządzania oraz wdrażania spójnej strategii rozwoju, w którą zaangażowani są reprezentanci Zarządu VitroLive, nasi pracownicy z działu administracyjnego, zarządzania jakością oraz personel medyczny. Zaczynamy pracę na nowych zasadach, co przyniesie naszym pacjentom wiele wymiernych korzyści.”

Co w praktyce oznacza włączenie VitroLive w międzynarodowe struktury The Fertility Partnership? Obecność kliniki w porozumieniu TFP to gwarancja, iż standard oferowanych usług jest weryfikowany przez systemy nadzoru i kontroli wypracowane przez ponad 35 lat działania porozumienia. Każda osoba decydująca się na skorzystanie z pomocy VitroLive może mieć więc pewność, iż wybiera wiarygodnego partnera, za którym stoi wieloośrodkowa ekspertyza i ugruntowany kodeks etyczny. Członkowie The Fertility Partnership wykorzystują najnowocześniejsze technologie wspomagania rozrodu, co w naturalny sposób przybliża do nich dotychczasowych i przyszłych pacjentów VitroLive.

Drodzy Pacjenci, rozpoczynamy nowy etap pod szyldem The Fertility Partnership! Aby dowiedzieć się więcej o partnerstwie, wejdź tu.