Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00
AKTUALNOŚCI

ZE ŚWIATA VITROLIVE

Masaż dla płodności. Możliwe? Jak najbardziej!

Istotą masażu jest głównie zmniejszenie napięcia mięśni, redukcja bólu i poprawa odżywienia skóry. Ma on zdecydowanie dobroczynny wpływ na kondycję naszego organizmu. Jednak czy wiecie, że odpowiedni masaż może także wspomóc leczenie niepłodności?

Masaż dla niepłodności, mimo że stanowi jedynie wsparcie w terapii, może okazać się wybitnie pomocny. Dlaczego? Już tłumaczymy: masując tkanki głębokie wspomaga się rozbicie pozazapalnych zrostów w okolicy jajowodów czy nasieniowodów, redukuje stres, oraz wspiera leczenie nawet tak trudnych schorzeń jak endometrioza, zablokowane lub niedrożne jajowody, torbiele na jajnikach, zespół policystycznych jajników, wstrzymana owulacja lub jej brak, a także niepłodność niewiadomego pochodzenia (niepłodność idiopatyczna), czy bolesne i nieregularne menstruacje.

Masaż płodności polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ponieważ za jego pomocą możliwe jest stymulowanie konkretnych punktów narządów rodnych męskich i żeńskich. Niezależnie od płci, stres kumuluje się w mięśniach, co często doprowadza do silnego bólu. Warto więc pozwolić sobie na tę dodatkową metodę relaksu, gdyż oprócz lepszego samopoczucia psychicznego możemy również poprawić kondycję fizyczną, która jak wiadomo jest równie ważna dla naszej płodności.