Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00
AKTUALNOŚCI

ZE ŚWIATA VITROLIVE

Otyłość zagrożeniem dla męskiej płodności

Jak dowodzą badania męska otyłość fatalnie wpływa na płodność. Eksperci wskazują, że niemal 80 proc. panów z zaburzeniami erekcji ma nieprawidłowy wskaźnik BMI. Co więcej, dane mówią, iż 50% otyłych mężczyzn przyznaje, że ma obniżone libido. A to tylko wierzchołek góry lodowej!

Nadwaga i otyłość u mężczyzn to, oprócz zaburzeń erekcji, również duży problem z produkcją plemników. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej wpływa m.in. na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, które mogą prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu. Spadek ten odbija się bezpośrednio na produkcji spermy. Pogarsza się zarówno ilość, jak i jakość plemników. Panowie, których BMI mieści się w normie, mają wyższą koncentrację plemników, niż mężczyźni z otyłością. Ich plemniki są też bardziej ruchliwe. Na dodatek, u otyłych mężczyzn występuje dużo większa ilość plemników, które mają uszkodzone DNA. Problemem dla prawidłowej budowy plemników jest także stres oksydacyjny, a jak dowiedziono, on również spowodowany jest w dużej mierze przez otyłość i niezdrowy tryb życia.

Panowie, pamiętajcie, że sport i zdrowe nawyki to nie tylko lepszy i atrakcyjniejszy wygląd zewnętrzny, ale również większa szansa na ojcostwo. Trzymajcie formę!