Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00
AKTUALNOŚCI

ZE ŚWIATA VITROLIVE

Bądź płodny – popraw kondycję swojego nasienia w lecie!

Jakość męskiego nasienia spada, a ogromny wpływ na ten fatalny stan rzeczy ma środowisko i styl życia. I choć pewnych warunków środowiskowych zmienić nie możemy to na to, w jaki sposób o siebie dbamy, oddziaływać możemy. Oczywiście wiadomo, że zmiana nawyków wymaga zaangażowania, jednak na szczęście z pomocą przychodzi nam lato. Długie dni obfitujące w promienie słoneczne to doskonały czas, aby zadbać o kondycję organizmu i – tym samym – kondycję plemników! Jak? Już mówimy.

Zacznijmy od sportu!
W 2016 roku naukowcy z Urmia University przeprowadzili badania nad wpływem regularnej aktywności fizycznej na męską płodność. Wyniki były jednoznaczne. Okazuje się, że już 30 minut umiarkowanego sportu (na przykład bieganie) trzy razy w tygodniu poprawia wyniki badań jakości nasienia aż o 20%! To jak? Umawiamy się na letni, poranny jogging?

Za sportem murem musi stać zdrowa dieta! Męską płodność warunkują takie składniki jak cynk, selen, kwas foliowy, witaminy antyoksydacyjne takie jak witamina A, E i C oraz inne antyoksydanty. W związku z tym Panom szczególnie polecane są orzechy, pestki dyni (cynk), produkty pełnoziarniste, ryby, żółtka jaj, otręby pszenne, strączki, kapusta (selen) oraz wiele, łatwo dostępnych latem warzyw (bomby witaminowe).

Na koniec dnia, zadbajmy także o prawidłową ilość snu. Dlaczego? Kilka niezależnych od siebie badań wykazało, że zła higiena snu, czyli częste niewysypianie się oraz zbyt długi brak snu mają związek ze spadkiem jakości nasienia. Naukowcy z Harbin Medical University in China wykazali, że mężczyźni, którzy śpią mniej niż 6 godzin na dobę, mają znacznie gorsze wyniki w badaniach nasienia, niż Panowie, którzy dbają o regularny, 8-godzinny sen.

To jak? Czas na zmiany? Dobre samopoczucie po ich wprowadzeniu jest tego warte, zaufajcie nam 😉