Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00
AKTUALNOŚCI

ZE ŚWIATA VITROLIVE

Vitrolive dla badań i nauki

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pozwala członkom naszej załogi Vitrolive na tworzenie najlepszej opieki medycznej, jakiej potrzebują Pary starające się o upragnione potomstwo. Rozwijamy nasze umiejętności praktyczne, ale także stawiamy na badania i naukę. Posłuchajcie o sukcesie naszego laboratorium!

Dr n. med. Aleksandra Rosiak-Gill, wykwalifikowany diagnosty laboratoryjny z Vitrolive, we współtworzonej z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie publikacji zgłębiała ostatnio wpływ siedzącej pracy na integralność DNA jądrowego plemników. Ponieważ w dzisiejszych czasach większość z nas zmuszona jest spędzać dużą część dnia za biurkiem, podobne badania mogą mieć kluczowy wpływ na problem leczenia niepłodności. Publikacja pokazuje, że siedząca praca podwaja ryzyko wysokiego poziomu uszkodzeń DNA plemników. Dla zainteresowanych lektura całego artykułu dostępna jest tu.


Ponadto, na łamach czasopisma International Journal of Environmental Research and Public Health pojawił się kolejny artykuł, którego współautorką jest rzeczona dr Rosiak-Gill. Przedmiotem badań i publikacji jest przydatność analizy standardowych parametrów nasienia i integralności DNA plemników do oceny potencjału płodnościowego mężczyzny. Praca współtworzona przez Panią Doktor pokazuje, że ocena fragmentacji DNA plemników (SDF) na poziomie 18% ma wartość predykcyjną dla rozróżnienia między mężczyznami o prawidłowych i nieprawidłowych parametrach nasienia. Mężczyźni z SDF> 18% mają wyższe ryzyko nieprawidłowych parametrów nasienia, a wiek i uzyskane parametry nasienia mają wartość predykcyjną dla uszkodzenia DNA plemników. Przeczytajcie całość tu.


Naszej pracowitej dr Aleksandrze Rosiak-Gill gratulujemy i życzymy kolejnych naukowych sukcesów. Brawo!