27 marca, 2020

Bezpieczeństwo Pacjentek ciężarnych w Vitrolive

Drodzy Pacjenci, w tym szczególnym okresie epidemii koronawirusa, klinika Vitrolive dokłada wszelkich starań, by zapewniać wszystkim Wam najwyższy komfort i bezpieczeństwo usług. W związku z tym wprowadzamy tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu naszego ośrodka.

Szczególnie gorąco zachęcamy obecnie do korzystania z e-konsultacji, zwłaszcza w przypadku, gdy taka wizyta może zastąpić wizytę osobistą. Jeśli nie jest to możliwe, ponieważ wymagane jest wykonanie np. badań USG, zapraszamy Pacjentki ciężarne do odwiedzania nas bez udziału osób towarzyszących. Wśród będących fizycznie w centrum Vitrolive kobiet w ciąży przeprowadzamy ankiety epidemiologiczne, zachęcamy do higieny rąk czy, zanim odwiedzą gabinet specjalisty, zapraszamy je do zmierzenia temperatury ciała. Ponadto zachęcamy Pacjentki wybierające się do nas do wyposażenia się w maseczki. Wiemy, że kwestie noszenia maseczek wzbudzają wiele wątpliwości, ale sugerujemy stosować każdą możliwą formę ochrony. Warto dbać o siebie w każdy możliwy sposób!

Drogie Ciężarne! W obecnym czasie, w trakcie badań USG, starajmy się unikać rozmów. Wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione po badaniu, kiedy możliwe będzie zachowanie sugerowanej, bezpiecznej dla badanej i lekarza, odległości.

Powyższe działania są zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Położniczego, które znaleźć można tu.

Dziękujemy za wyrozumiałość i przypominamy, najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo.