18 maja, 2021

Naukowa Nagroda Młodych Polskiego Towarzystwa Andrologicznego dla dr Aleksandry Rosiak-Gill

15 maja, podczas Konferencji Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, po raz kolejny przyznano Naukową Nagrodę Młodych Polskiego Towarzystwa Andrologicznego – Nagrodę im. Profesora Michała Bokińca. Tegoroczną laureatką została Koordynator Pracowni Diagnostycznej TFP Fertility Vitrolive dr n. med. Aleksandra Rosiak-Gill za pracę “Age-related changes in human sperm DNA integrity” opublikowaną w roku 2019 w czasopiśmie Aging. Badania w niej przedstawione dowodzą, że wpływ wieku mężczyzny na parametry nasienia jest istotny i może obniżać zdolność plemników do zapłodnienia.

Niniejsza nagroda to wyróżnienie za najlepszą, opublikowaną w roku ubiegłym, pracę naukową z dziedziny andrologii, przyznawana młodym naukowcom, do 35 roku życia. Ma na celu integrację, motywowanie do pracy naukowej i promocję andrologii wśród badaczy rozpoczynających karierę naukową.

Patron Nagrody był jednym z twórców i promotorów andrologii klinicznej w naszym kraju, organizatorem i pierwszym kierownikiem Kliniki Rozrodczości i Andrologii Akademii Medycznej w Lublinie oraz Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Olbrzymie gratulacje dla dr Rosiak-Gill!