28 sierpnia, 2019

Nowe środki na dofinansowanie procedur IVF w Szczecinie

Urząd Miasta Szczecin przyznał klinice Vitrolive nowe środki na dofinansowanie procedur IVF dla mieszkańców Szczecina. W chwili obecnej umowa z Gminą Miasto Szczecin gwarantuje przeprowadzenie:
• 58 cykli leczenia w 2019 r.
• 28 cykli leczenia w 2020 r.
• 28 cykli leczenia w 2021 r.

Oznacza to 14 nowych miejsc w programie! Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z kryteriami włączenia na dedykowanej podstronie.

Przypominamy, że aby wziąć udział w Programie należy:
1) Umówić termin wizyty lekarskiej w Vitrolive i zgłosić się na nią;
2) Wykonać niezbędne badania diagnostyczne (skierowanie na badania zostanie wydane podczas wizyty lekarskiej w Vitrolive);
3) Zapoznać się z informacjami i podpisać zgodę na przystąpienie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w Vitrolive; podpisać oświadczenie o przystąpieniu do udziału w programie polityki zdrowotnej pn. „Program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozustrojowego na lata 2019-2021 dla mieszkańców Szczecina” oraz zgodę o ochronie danych osobowych (RODO).
Decyzję o włączeniu Pary do Programu podejmuje lekarz specjalista ginekolog-położnik z doświadczeniem w leczeniu niepłodności na podstawie kryteriów określonych w treści Programu oraz ustawie z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności.