5 października, 2020

Prof. Rafał Kurzawa nowym Prezesem PTMRiE

Podczas odbywającego się w miniony weekend pod hasłem „Epistemologia ART – jak zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo leczenia niepłodności?” Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii 2020 wybrano nowe władze Towarzystwa. Na czele nowego Zarządu stanął nasz Ekspert i współzałożyciel Vitrolive – prof. Rafał Kurzawa. Pozycję Wiceprezesa objął prof. Robert Spaczyński z Poznania. Członkami Zarządu przez następną kadencję będą też: lek. Katarzyna Kozioł (Past Prezes stowarzyszenia, która z wielkim oddaniem pełniła obowiązki Prezesa przez dwie ostatnie kadencje), nasza Dyrektor ds. jakości dr Anna Janicka, dr Joanna Liss, dr Agnieszka Nowak i prof. Krzysztof Łukaszuk.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii zrzesza specjalistów wielu grup zawodowych zajmujących się profilaktyką i leczeniem niepłodności technikami medycznie wspomaganej prokreacji oraz pracą naukową w tej dziedzinie. Jego celem jest kontrola i monitorowanie standardów leczenia w Polsce. Działania podejmowane przez Towarzystwo wykonywane są z troską o najwyższą jakość usług medycznych świadczonych w Polsce.

Profesor Kurzawa od lat aktywnie działał we władzach Towarzystwa pełniąc funkcję Wiceprezesa. Jego nowa rola to dla nas olbrzymia duma, ale i pewność, że dzięki pracy naszego specjalisty jakość leczenia niepłodności i dostępność do terapii w Polsce będzie stale rosła.