5 czerwca, 2020

Ruszamy z Kawiarenką Płodności Vitrolive!

Kto z Was śledził wczorajszy live z Profesorem Kurzawą? Tak, to prawda! Z największą przyjemnością, w porozumieniu z ogólnopolskim portalem plodnosc.pl, uruchamiamy Kawiarenkę Płodności Vitrolive. W Kawiarence, działającej na co dzień na zasadach forum, zachęcamy Was do swobodnej rozmowy, nieskrępowanego zadawania pytań i wymiany doświadczeń.

Tworząc przyjazną i bezpieczną przestrzeń́ Kawiarenki macie – zupełnie anonimowo – szansę wymieniać się tam wiedzą czy osobistymi przeżyciami, a także poznawać sprawdzone i skuteczne możliwości i sposoby leczenia. Bez oceny, bez hejtu i bez porównań. Dodatkowo raz w tygodniu, zawsze w czwartki o 17.30, każda chętna osoba może zadać każde (bo nie ma złych, prawda?) trapiące pytanie z obszaru profilaktyki płodności i leczenia niepłodności, na które od razu otrzyma odpowiedź… i to nie byle jaką! Udzielać jej będzie ogólnopolski ekspert, prof. Rafał Kurzawa z naszej szczecińskiej kliniki Vitrolive, który łączy w sobie kompetencje specjalisty ginekologa położnika, specjalisty endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz embriologii klinicznej. W każdym tygodniu Profesor będzie zestawiał się z Waszymi indywidualnymi wątpliwościami oraz pytaniami wypracowanymi przez grupę na forum. Link do transmisji dostępny będzie zawsze w Kawiarence, na grupie Facebook Obudź w sobie życie – grupa zamknięta dla kobiet starających się o dziecko oraz funpage.

Jeśli macie trudności z tym, jak odnaleźć się pośród emocji, żalu czy niepewności, z pomocą przyjdzie Wam nasza Psycholog Daria Terlikowska, która raz w miesiącu, w ramach forumowego czatu, udzielać będzie porad i pomagać zrozumieć siebie.

Będąc wszak trochę poza konwencją medyczną nie pominiemy także tematów terapeutycznych. Laboratorium in vitro to serce każdej kliniki leczenia niepłodności. Rozmowa z embriologiem może pozwolić poznać proces zapłodnienia pozaustrojowego i rozwoju zarodków. Nasza Kierownik ds. Embriologii dr n. med. Anna Petri chętnie zaprosi Was do świadomego współuczestniczenia w procedurach embriologicznych w trakcie swoich cyklicznych czatów na forum.

Forum Kawiarenki rusza pełną parą już 10 czerwca. Dołączysz do niego klikając tu. Partnerem w edukacji w ramach projektu Kawiarenka Płodności Vitrolive jest firma MSD.