1 października, 2020

Start kampanii „Zadbaj o swoją płodność” z The Fertility Partnership Polska

Nie wszyscy wiedzą, że człowiek w przeciwieństwie do wielu ssaków ma niski potencjał rozrodczy. Oznacza to, że jest mu, wbrew pozorom, TRUDNO zajść w ciążę, zwłaszcza wtedy, gdy mocno jej pragnie… Regularnie miesiączkująca kobieta ma przeciętnie 13 cykli miesiączkowych w roku, czyli 13 szans na zajście w ciążę. Niestety w praktyce naturalne poczęcie zdarza się tylko w 18-20% cykli. Oznacza to, że Para bez czynników ograniczających płodność może oczekiwać na ciążę około 1 roku.

Dla wielu osób problem z zajściem w ciążę może okazać się dużym zaskoczeniem. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą przyczynić się do niepłodności. Niektóre z nich jesteśmy w stanie wyeliminować sami poprzez prowadzenie właściwego stylu życia, część z nich zaś wymaga interwencji lekarskiej. Bądź blisko nas i poznawaj krok po kroku porady specjalistów klinik The Fertility Partnership Polska – Vitrolive ze Szczecina oraz CM Macierzyństwo z Krakowa – udzielane w ramach uruchamianej dziś kampanii „Zadbaj o swoją płodność”. Naszym działaniom zaplanowanym na 10 kolejnych tygodni patronują Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN oraz Fundacja PoMOC dla Płodności.

W ramach aktywności kampanii poznasz nie tylko podstawowe zasady zachowania zdrowia reprodukcyjnego przekazane w formie 10 porad od 10 naszych specjalistów, ale także masz szansę otrzymać vouchery na bezpłatne konsultacje do prof. Rafała Kurzawy oraz innych lekarzy Vitrolive oraz będziesz mógł bezpłatnie wykonać badania AMH i badania nasienia. Z radością poprowadzimy Cię przez świadomą drogę ku rodzicielstwu. Ważne jest to, byście – jako Para – przygotowania do tego rozpoczęli od świadomego spojrzenia na siebie, swoje zachowania i nawyki.

Bądźcie na bieżąco z ofertą atrakcji kampanii „Zadbaj o swoją płodność”! Konieczne zajrzyjcie dziś do Kawiarenki Płodności live na profilu @nieplodnirazem o 17:30 oraz śledźcie nasze kanały w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, youtube.com.

Partnerem „Zadbaj o swoją płodność” w edukacji jest firma Ferring. Wsparcie mediowe zapewniają nam glamour.pl, plodnosc.pl oraz serwis chcemybycrodzicami.pl.