23 września, 2020

Vitrolive realizatorem programu leczenia niepłodności dla Gminy Nowogard!

Kolejna gmina zdecydowała się wspomóc swoich mieszkańców w walce z niepłodnością wprowadzając lokalny program dofinansowania do leczenia za pomocą in vitro. Gmina Nowogard, po pozytywnej kwalifikacji, oferuje dofinansowanie do procedury in vitro w wysokości 50% kosztów (nie więcej niż 10.000 złotych) i szansę na skorzystanie z jednej zindywidualizowanej procedury zapłodnienia pozaustrojowego (IVF lub ICSI). Specjaliści Vitrolive chętnie w tym pomogą, ponieważ zostaliśmy wyłonieni w konkursie jako realizator programu!

Według założeń formalnych leczeniem zostanie objętych łącznie 20 par. Pary mieszkające na terenie Gminy Nowograd mogą skorzystać z dofinansowania zabiegów in vitro w naszej placówce, jeśli spełniają kryteria kwalifikacji obejmujące następujące punkty:
a) Para pozostaje w związku partnerskim lub małżeńskim
b) zarówno Pacjentka jak i Pacjent są mieszkańcami Gminy Nowogard
c) wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 40 lat (wg. rocznika urodzenia)
d) dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u Pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) pod warunkiem dobrze rokującej rezerwy jajnikowej (AMH > 0,7 ng/mL) oraz u Par realizujących procedurę zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych
e) wskazania medyczne do podjęcia terapii z zastosowaniem metody zapłodnienia pozaustrojowego, określone w ustawie o leczeniu niepłodności i wynikające z obowiązujących rekomendacji.

Wszystkie szczegóły dotyczące kryteriów włączenia i wyłączenia oraz dokładne zasady finansowania in vitro, a także formularz aplikacyjny znajdziesz tu.