29 kwietnia, 2020

Vitrolive realizatorem Programu zdrowotnego in vitro dla mieszkańców Kołobrzegu w latach 2019-2023!

Bardzo miło nam poinformować, iż klinika Vitrolive została wyłoniona w konkursie samorządowym jednym z realizatorów Programu zdrowotnego in vitro dla mieszkańców Kołobrzegu w latach 2019-2023! Poniżej przedstawiamy kilka szczegółów dotyczących tej inicjatywy.

Celem Programu jest wsparcie finansowe Par borykających się z problemem niepłodności. Po pozytywnej kwalifikacji Para uzyskuje dofinansowanie do procedury in vitro w wysokości do 5 000 zł i może skorzystać z jednej zindywidualizowanej procedury zapłodnienia pozaustrojowego (IVF lub ICSI) z wykorzystaniem gamet własnych.

Dla kogo przewidziany jest Program? Kryteria włączenia obejmują m.in. wiek kobiety od 20 do 40 lat, wskazania medyczne do podjęcia terapii z zastosowaniem metody zapłodnienia pozaustrojowego (określone w ustawie o leczeniu niepłodności) czy zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania zarodków i transferów mrożonych zarodków.

Wszystkich mieszkańców Kołobrzegu (czyli posiadaczy Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca), którzy chcą skorzystać z programu refundacji in vitro, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Programu w Vitrolive, dr Anną Janicką (anna.janicka@vitrolive.pl). Więcej o Programie przeczytasz tu.