3 kwietnia, 2020

Webinarium Vitrolive – niepłodność a COVID-19

Za nami pilotażowe webinarium Vitrolive! Tematyka naszego pierwszego e-spotkania dotyczyła leczenia niepłodności w okresie pandemii COVID-19. Prowadzący wirtualny warsztat prof. Rafał Kurzawa, współzałożyciel Vitrolive i wielka osobowość w świecie polskiej medycyny rozrodu, opowiadał m.in. o tym:

  • jak może przebiegać epidemia?
  • czy infekcja koronawirusem ma znaczenie u młodych kobiet i u starających się o ciążę?
  • czy wirus wpływa na rozwój płodu?
  • jakie zalecenia powinny wprowadzić ośrodki leczenia niepłodności i dlaczego?

W trakcie zdalnego warsztatu wykorzystywana była wiedza pochodząca od uznanych polskich i światowych organizacji badawczych i naukowych, tj. Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii, Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Human Fertilisation & Embryology Authority, American Society for Reproductive Medicine, Royal College of Obstetricans & Gynaecologists czy Johns Hopkins University & Medicine.

Z nieukrywaną radością przyznajemy, że jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z frekwencji, jak i aktywności uczestników. Padały pytania o to, czy obecny czas jest dobrym momentem na naturalne poczęcie, jak długo będziemy czekali na opracowania naukowe dotyczące wpływu wirusa COVID-19 na zdrowie i płodność człowieka oraz czy będziemy oznaczać w historii Pacjentów ewentualne przechorowanie koronawirusa. Zainteresowanie budził też wątek, czy obecnie lub w bliskiej przyszłości możliwe będzie rozpoczęcie nowej stymulacji oraz co czeka Pary będące już w procesie leczenia niepłodności.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym na e-warsztacie za zaangażowanie i pochlebne opinie. Nie pozostaje nam nic innego jak… zaprosić Was kolejny wirtualny warsztat! Tym razem prof. Kurzawa będzie prezentował najważniejsze fakty dotyczące przyczyn i rekomendowanego postępowania w przypadku niepowodzeń transferu. Widzimy się już 23 kwietnia o 16:00. Zapraszamy do rejestracji możliwej poprzez kliknięcie w okienko warsztatu tu.

Aby być na bieżąco z ofertą e-edukacji Vitrolive, zachęcamy do śledzenia naszych kanałów Facebook oraz Instagram. Spotkajmy się zdalnie, pozostań w domu!

Kliknij, żeby obejrzeć webinarium prof. Rafała Kurzawy: Leczenie niepłodności w okresie pandemii COVID-19