TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Ciąża to czas, kiedy w organizmie kobiety znacznie wzrasta zapotrzebowanie na witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu. Dlatego niezwykle ważne jest spożywanie przez ciężarne kobiety dużej ilości owoców i warzyw, przede wszystkim w II i III trymestrze ciąży.

Podstawowym źródłem energii dla przyszłej mamy i dziecka są węglowodany w postaci produktów zbożowych, kasz, ryżu i ziemniaków. W jadłospisie ciężarnej ważna jest obecność mięs, czyli bogatego źródła żelaza, na które zapotrzebowanie w czasie ciąży jest bardzo wysokie. Należy jednak unikać surowego mięsa, ryb i owoców morza, ponieważ produkty te w surowej postaci zwiększają ryzyko zachorowania na toksoplazmozę, listeriozę, a także mogą być przyczyną zarażenia się pasożytami.

Ważne jest również spożywanie nabiału i mleka, które wspomagają wchłanianie wapna i witaminy D. Nie należy jednak tych spożywać ich w postaci surowej ze względu na ryzyko występowania w nich bakterii Listeria monocytogenes, która bywa niebezpieczna dla ciąży.

Do prawidłowego rozwoju płodu potrzebne są też oleje roślinne zawierające witaminy E, K, A oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 – przyszła mama powinna je spożywać w ilości 2 łyżek stołowych dziennie.

Aby stworzyć swój ciążowy, zbilansowany jadłospis, polecamy kontakt z naszym partnerem – ekspertem z dziedziny żywienia, biochemii i immunologii – gabinetami DIETETICA.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 26 lipca

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.