TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Połóg to okres sześciu tygodni od dnia narodzin dziecka. Polega głównie na przywracaniu u kobiety stanu funkcjonowania sprzed ciąży. W tym czasie z dróg rodnych wydalane są odchody połogowe. Trwa to ok. 3 tygodni, a intensywność wydzielania ich z pochwy zależy od trybu życia kobiety. Mogą pojawić się także bóle w podbrzuszu, co jest konsekwencją obkurczania się macicy.

Bardzo ważne w czasie połogu jest obserwowanie zmian zachodzących w ciele. Jeśli pojawią się niepokojące symptomy typu: nagłe krwawienie z dróg rodnych mimo ustąpienia wydzielania odchodów połogowych, nieprzyjemny zapach odchodów połogowych i wyraźna obecność żywoczerwonej wydzieliny, gorączka i stany podgorączkowe, ogólne złe samopoczucie, bóle brzucha silniejsze niż podczas miesiączkowania, mętny mocz i uczucie dyskomfortu w czasie jego oddawania, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Po porodzie niezbędna jest również konsultacja lekarska w przypadku, gdy rana po nacięciu krocza lub po cesarskim cięciu zaczerwieniła się, spuchła, sączy się z niej wydzielina, czujesz pulsujący ból i/lub masz gorączkę. Pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć takich sygnałów, gdyż mogą sugerować wdanie się zakażenia.

Jeśli wszystko układa się bez komplikacji, podstawową aktywność fizyczną zależy zacząć już w pierwszych tygodniach po porodzie. Na początku trenuj mięśnie dna miednicy – zaciskaj pochwę wraz z odbytem przez co najmniej 10 sekund. W ciągu dnia napinaj mięśnie pośladków. Gdy tylko to możliwe, spaceruj z dzieckiem i rób „kocie grzbiety”. Pod prysznicem oprzyj się plecami o ścianę i pchaj ją lędźwiami, wciągając mięśnie brzucha.

Po okresie połogu zacznij chodzić na basen i jeździć na rowerze. Dbaj o siebie, a szybko wrócisz do formy.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.