TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Zmiany następujące w organizmie żeńskim są dostrzegalne już w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Wówczas następuje intensywny rozwój zarodka. Pierwszemu trymestrowi mogą towarzyszyć nudności, brak łaknienia, drażliwość i zmęczenie. Warto wówczas postawić na wypoczynek i sen, a także zaplanować pierwszą wizytę u lekarza. Około 7 tygodnia lekarz, poprzez obraz USG będzie mógł sprawdzić, czy zarodek rozwija się prawidłowo oraz ocenić pracę maleńkiego serduszka. W tym czasie powinnaś też wykonać badanie ginekologiczne wewnętrzne oraz zalecone przez lekarza badania biochemiczne i prenatalne.

Początek czwartego miesiąca to okres, gdy zwykle ustępują nudności, częste oddawanie moczu, pojawia się za to poprawa apetytu. Brzuszek staje się coraz bardziej widoczny. W połowie II trymestru wyczuwalne są ruchy dziecka i można usłyszeć bicie jego serca. Lekarz prowadzący z Vitrolive podpowie Ci, jak o siebie dbać oraz jakie badania powinnaś wykonać, aby kontrolować prawidłowy przebieg ciąży.

W ostatnim trymestrze ciąży często występują obrzęki ciała, skurcze w łydkach i intensywne powiększenie się tkanki gruczołowej piersi. Aby uniknąć zaparć, dbaj o właściwą dietę bogatą w błonnik. Sporadycznie mogą występować bezbolesne, sporadyczne skurcze przepowiadające, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa. Może też pojawić się wyciek z piersi. Bądź cierpliwa i dobra dla siebie, a roztargnienie, które Ci towarzyszy, zrzucaj na karb intensywnie działających hormonów. Pod koniec 9 miesiąca ciąży, gdy dziecko waży około 3,5 kg i mierzy około 55 cm, czeka Cię szczęśliwe rozwiązanie.

Przez cały czas ciąży bardzo ważne jest wykonywanie regularnych badań kontrolnych i prowadzenie odpowiedniego trybu życia, który z pewnością złagodzi zmęczenie i dolegliwości związane z odmiennym, błogosławionym stanem.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.