TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Badania genetyczne wykonywane są: u Par, u których występują nawracające utraty ciąż, u Par z niewyjaśnionymi przyczynami niepłodności, z czynnikiem męskim niepłodności oraz u tych, u których po kilkukrotnym zapłodnieniu pozaustrojowym nie dochodzi do ciąży (brak zarodków lub brak implantacji).

Podstawowym badaniem jest analiza cytogenetyczna (kariotyp). Polega ona na określeniu liczby i struktury chromosomów. U zdrowego człowieka każda komórka powinna zawierać 46 chromosomów (22 pary tzw. chromosomów autosomalnych oraz 2 chromosomy płci). Jakakolwiek zmiana w obrazie kariotypu odbiegająca od normy jest przyczyną chorób o podłożu genetycznym i może być powodem niepłodności. Badanie kariotypu wykonuje się u Pacjentki i jej partnera.

W szczególnych przypadkach ocenę kariotypu można rozszerzyć o następujące badania:

  • u kobiet: trombofilia (Leiden, Protrombina, MTHFR)
  • u mężczyzn: 17 mutacji CFTR + 3 loci AZF, SRY, ZFY.

Materiałem do badań genetycznych jest krew żylna. Krew na badanie kariotypu pobierana jest w:

  • poniedziałki (08:00-18:00)
  • wtorki (08:00-18:00)
  • środy (08:00-18:00)
  • czwartki (08:00-18:00)
  • piątki (08:00-11:00)

Nie trzeba być na czczo, jednakże przeciwwskazaniem do analiz genetycznych jest aktywna infekcja, przyjmowanie antybiotyków, relanium i innych środków psychotropowych. Czas oczekiwania na wynik wynosi 4-6 tygodni.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.