Oznaczenie AMH to w skrócie określenie stężenia hormonu antymüllerowskiego (AMH). Jest to badanie stosowane w diagnostyce stanu zdrowia reprodukcyjnego kobiety. Wykonanie go pozwala ocenić płodność i przewidzieć prawdopodobny czas pozostały na to, by spontanicznie zostać mamą.

Sam hormon antymüllerowski jest substancją, o której kilkanaście lat temu sądzono, że pełni jedynie rolę w procesie różnicowania się płci zarodka w rozwoju płodowym w kierunku męskim. Okazało się jednak, że stężenie tego hormonu bezpośrednio odzwierciedla liczbę pęcherzyków dostępnych w jajniku, czyli tak zwaną rezerwę jajnikową, a co za tym idzie – pozwala w pewien sposób ocenić starzenie się jajników. Poznając swoje AMH dowiesz się, ile prawdopodobnie masz jeszcze przed sobą czasu na macierzyństwo.

Oznaczenie AMH wykonuje się z surowicy krwi. Pobranie krwi może odbyć się w dowolnym dniu cyklu, nie trzeba być na czczo. Umów się z nami już dziś. Wynik badania dostarczy informacji nie tylko na temat Twojej rezerwy jajnikowej, ale pomoże również wykwalifikowanemu specjaliście ds. płodności w rozpoznaniu ewentualnych problemów, tj. przedwczesne wygasanie funkcji jajników czy zespołu policystycznych jajników (PCOS).

Badanie AHM wchodzi w skład pakietów oceny płodności. Interpretacja tego wyniku wraz badaniem ginekologicznym z USG pozwoli na wiarygodną ocenę Twojego potencjału płodności. Badania to tyko jedna wizyta w klinice, a wyniki laboratoryjne odbierzesz wygodnie przez Portal Pacjenta.

Pencil

Aktualności

System bezpieczeństwa leczenia RI Witness już w Vitrolive

VL_slider_1803
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

śro 28 kwietnia

Moja pierwsza wizyta w Vitrolive

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.