Niepłodność u Pary rozpoznajemy po 12 miesiącach regularnego współżycia bez antykoncepcji. Jak wynika z badań, problem niepłodności dotyczy 15-18% ludzkości, co daje ok. 80 milionów Par. W Polsce z chorobą boryka się co piąta Para, a więc trudność z poczęciem dziecka ma około 1,5 miliona Par. Aż dla 30-50% z nich szansa na uzyskanie potomstwa stwarza jedynie prokreacja wspomagana medycznie.

Niepłodność jest chorobą dotyczącą obojga Partnerów. Równie często odpowiada za nią czynnik żeński, jak i męski. Zdarza się, że u jednej Pary oba te czynniki współistnieją ze sobą. Niestety, nadal dla około 20% niepłodnych Par przyczyna bezdzietności pozostaje nieznana.

Do najczęstszych przyczyn niepłodności u kobiet należą zaburzenia jajeczkowania oraz wrodzone i nabyte zaburzenia anatomiczne. U mężczyzn dominują nieprawidłowe parametry nasienia spowodowane różnymi sytuacjami, wśród których są te jeszcze nie do końca zbadane. Zdarza się, że powód trudności z poczęciem jest błahy i da się szybko wyeliminować. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie leży ograniczenie.

Jeśli coś stoi na przeszkodzie na Twojej drodze do rodzicielstwa, zacznij działać. Pozwól nam poznać przyczynę problemu oraz zaproponować Ci indywidualny plan działania. Umów spotkanie z nami już dziś!

 

Wyślij formularz i zarezerwuj wygodną dla Ciebie datę pierwszego spotkania:

Wolisz zadzwonić? Czekamy na Twój telefon:

tel. 91 48 64 345

tel. 91 88 69 260

tel. (dni powszednie, 8:00 – 16:00) 664 732 916

Pencil

Aktualności

„Staramy się o dziecko!” – nowy cykl spotkań webinarowych TFP

VL_warsztaty_2021_war_ssod
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

wto 26 października

Co trzeba wiedzieć przed leczeniem in vitro?

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.