TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Chociaż leczenie niepłodności może być procesem długotrwałym, wymagającym zastosowania specjalistycznych metod terapeutycznych, dzisiejsza medycyna umożliwia skuteczne postępowanie, a tym samym daje Parom nadzieję na to, że doczekają się upragnionego dziecka.

Pacjenci kliniki Vitrolive objęci są kompleksową opieką diagnostyczną, laboratoryjną i medyczną. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, a metoda leczenia niepłodności wybierana jest po wywiadzie lekarskim i przeprowadzeniu szeregu badań.

Klasyczne zapłodnienie pozaustrojowe (znane pod nazwą in vitro) jest postępowaniem zalecanym po wyczerpującej diagnostyce niepłodności. Wykonuje się je w przypadkach całkowitej lub częściowej niedrożności jajowodów, w przypadku patologii nasienia, przewlekłym braku owulacji, obecności czynników immunologicznych, endometriozy, nieudanych prób inseminacji nasieniem męża lub dawcy oraz w niewyjaśnionych przyczynach niepłodności.

Jest to procedura kilkuetapowa. Po kontrolowanej hiperstymulacji jajników pozyskuje się z nich komórki jajowe. Punkcja jajników odbywa się drogą przezpochwową, najczęściej w krótkim znieczuleniu ogólnym. Następnie pobrane komórki jajowe są umieszczane w jednej szalce, razem z uprzednio pozyskanym i przygotowanym nasieniem męża lub dawcy, w celu zapłodnienia. Zapłodniona komórka jajowa nosi nazwę zygoty. Z zygoty rozwija się zarodek. Zarodki hodowane są w laboratorium, w ściśle określonych warunkach, przez trzy do pięciu dni. Kolejnym etapem jest przeniesienie zarodka do jamy macicy. Skuteczność klasycznego IVF sięga 25-45% ciąż w przeliczeniu na transfer zarodków.

Metoda ICSI jest jednym z największych osiągnięć w leczeniu niepłodności męskiej. Istotą zabiegu jest wprowadzenie mikropipetą (pod mikroskopem) pojedynczego plemnika do dojrzałej komórki jajowej. ICSI stosuje się w znacznie obniżonej płodności męskiej (mniejsza liczba plemników w nasieniu, mniejsza ruchliwość plemników oraz dużo plemników o nieprawidłowej budowie), w niepowodzeniach klasycznego IVF (brak zapłodnienia) lub w przypadkach, w których komórki jajowe posiadają osłonkę uniemożliwiającą wniknięcie plemnika. Ponadto, w przypadku niedrożności dróg wyprowadzających nasienie, istnieje możliwość pobrania plemników z najądrza partnera (MESA – Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration, PESA – Percutaneous Epididymal Sperm Aspiration) oraz w przypadkach dysfunkcji kanalików krętych – z jądra (TESE – Testicular Sperm Extraction, TESA – Testicular Sperm Aspiration). Metoda ICSI, stosowana przez doświadczonego embriologa, zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia komórki jajowej nawet do 90%.

Zarodki uzyskiwane po IVF przenoszone są do jamy macicy zwykle w 3 dniu po zapłodnieniu. W określonych sytuacjach transfer wykonuje się w 5 dniu, tj. w stadium blastocysty. To właśnie w tym stadium dochodzi naturalnie do implantacji zarodka w jamie macicy.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.