TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Zapłodnienie IVF, czyli in vitro polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety (pozaustrojowo) w warunkach laboratoryjnych. Z procedury in vitro mogą skorzystać pary, u których leczenie niepłodności innymi metodami nie przyniosło oczekiwanych skutków (zgodnie z przepisami ustawy o leczeniu niepłodności, inne metody to leczenie zachowawcze i IUI).

W zapłodnieniu IVF istotne jest odpowiednie przygotowanie się partnerów do zabiegu. W okresie przygotowywania należy zachować odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną, które pozwolą kobiecie na utrzymanie prawidłowego wskaźnika BMI (Body Index Mass). Pacjentki leczące niepłodność bardzo często borykają się z nadwagą, otyłością bądź niedowagą, co może mieć znaczący wpływa na efekty leczenia. Prawidłowe BMI kobiety powinno wynosić 19 – 24.

Lekarze przed przystąpieniem do IVF zalecają pacjentkom przyjmowanie leków regulujących poziom progesteronu (progesteron w cyklu naturalnym produkowany jest przez ciałko żółte po owulacji). Odpowiednie wyrównanie tego hormonu w organizmie zwiększa szanse na prawidłowe rozwijanie się zaimplantowanego embrionu w ciele kobiety. Suplementacja rozpoczyna się od dnia pobrania jajeczek i może potrwać do końca pierwszego trymestru.

Poza stricte medycznymi wskazaniami do poprawy kondycji organizmu i regulacją hormonów, bardzo ważne w okresie starania się o dziecko przy pomocy technik wspomaganego rozrodu jest zachowanie odpowiedniego stylu życia. Osoby palące powinny zaniechać nałóg jeszcze przed pobraniem gamet. Substancje znajdujące się w papierosach obniżają jakość komórek jajowych oraz przyczyniają się do szybszego wygaśnięcia ich produkcji. Papierosy powodują także zmniejszenie liczby plemników oraz ich ruchliwości, co obniża szansę prawidłowego zapłodnienia.

Szczególnie trudne w okresie leczenia niepłodności jest zachowanie spokoju i unikanie sytuacji stresujących. Jednak sama diagnoza i leczenie u większości pacjentów wywołują huśtawkę emocjonalną i przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia. Jeśli nie radzisz sobie ze stresem spowodowanym terapią skorzystaj z porad specjalisty. W klinikach leczenia niepłodności dostępne są spotkania z psychologiem, które pozwalają odzyskać harmonię i przygotować się na wszelkie wyniki leczenia. Dodatkowo warto wprowadzić aktywność fizyczną, która pozwoli rozładować stres i zapomnieć na chwilę o niedogodnościach związanych z leczeniem.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 26 lipca

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.