Do głównych czynników warunkujących płodność zaliczyć możemy:

  • Biologię
  • Styl życia
  • Środowisko
  • Zdrowie.

Pamiętaj, że czas potrzebny do zapłodnienia wydłuża się wraz z wiekiem. Bardzo ważny jest również regularny stosunek płciowy. Kilka faktów, które mogą Cię zaciekawić, to:
1. Abstynencja dłuższa niż 5 dni może niekorzystnie wpływać na liczbę plemników
2. U mężczyzn o prawidłowych parametrach nasienia koncentracja i ruchliwość plemników pozostają w normie nawet przy codziennej ejakulacji
3. Po dłuższej abstynencji seksualnej (10 lub więcej dni) parametry nasienia zaczynają się pogarszać
4. Najwyższy wskaźnik płodności (do 37%/cykl) występuje przy codziennym stosunku. Współżycie co drugi dzień wykazuje porównywalne prawdopodobieństwo ciąży (33%). Przy stosunku raz w tygodniu prawdopodobieństwo spada do 15%.
5. Czynnikiem, który niekorzystnie wpływa na płodność, jest niewątpliwie palenie papierosów. Dodatkowo złą praktyką jest też nadużywanie alkoholu i kofeiny.

Podstawowych prawd na temat czynników korzystnie i niekorzystnie wpływających na Twoje zdrowie reprodukcyjne dowiesz się dzięki zapoznaniu się z naszą kampanią „Zadbaj o swoją płodność” i poradom naszych specjalistów.

Pencil

Aktualności

„Staramy się o dziecko!” – nowy cykl spotkań webinarowych TFP

VL_warsztaty_2021_war_ssod
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

wto 26 października

Co trzeba wiedzieć przed leczeniem in vitro?

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.