Współczesna medycyna wie, że główną determinantą płodności żeńskiej jest wiek. Dla tych kobiet, które ze względu na sytuację życiową (brak partnera) nie podejmują aktywnych starań o dziecko, a jednocześnie mają świadomość roli wieku w procesie rozrodczym i chciałyby posiadać rodzinę w przyszłości, poleca się rozważenie opcji zapobiegających przyszłym problemom prokreacyjnym.

Podobnie leczenie onkologiczne wiąże się z ryzykiem utraty płodności. W literaturze spotyka się często termin „oncofertility”, czyli zachowanie lub zabezpieczenie płodności u pacjentów onkologicznych. Dotyczy to nie tylko Pacjentek w wieku rozrodczym, które muszą poddać się leczeniu onkologicznemu, co może powodować zaburzenia lub nawet zakończenie procesu reprodukcyjnego, ale również mężczyzn cierpiących na raka jądra, prostaty czy chłoniaki. W ich przypadku także warto przed rozpoczęciem terapii podjąć działania, które zabezpieczą płodność, a po wyleczeniu pozwolą spełnić marzenie o rodzinie.

W VitroLive istnieje możliwość zamrożenia gamet – zarówno nasienia, jak i komórek jajowych – w celu wykorzystania ich w przyszłości. W naszej klinice stosujemy metody mrożenia najnowszej generacji (w tym witryfikację), dzięki czemu zabezpieczamy jakość materiału i zwiększamy skuteczność zapłodnienia przy jego użyciu.

Osoby zainteresowane zabezpieczaniem płodności zachęcamy do sprawdzenia oferty w naszym cenniku.

Pencil

Aktualności

Gabinet partnerski Vitrolive w Międzyrzeczu zaprasza!

The Fertility Partnerhip - Vitrolive
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

wto 9 marca

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.