TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej!

Zachowanie płodności to czasami to jedyne wyjście. Medycyna może tu nieść pewną pomoc. Szczególnie, gdy ze względów zdrowotnych nie możemy się zdecydować na dziecko.

W przypadku kobiet płodność nieodwracalnie zmniejsza się wraz z wiekiem. Biologia jest nieubłagana i zbyt długie odwlekanie ciąży w czasie może prowadzić do niepłodności. Dla tych kobiet, które ze względu na sytuację życiową (np. brak partnera, rozpad dotychczasowego związku) nie podejmują aktywnych starań o dziecko, a jednocześnie mają świadomość roli wieku w procesie rozrodczym i chciałyby posiadać dziecko w przyszłości, poleca się rozważenie opcji zapobiegających przyszłym problemom prokreacyjnym. Z pomocą przyjdą nasi specjaliści ds. płodności – porozmawiaj z nimi już dziś.

Podobnie warto przemyśleć działania medyczne w celu zabezpieczenia płodności w przypadku niebezpieczeństwa jej utraty albo istotnego upośledzenia na skutek choroby, urazu lub leczenia. Nie każdy wie, że agresywne leczenie onkologiczne często nieodwracalnie ogranicza płodność. W literaturze spotyka się często termin „oncofertility”, czyli zachowanie lub zabezpieczenie płodności u pacjentów onkologicznych. Dotyczy to nie tylko Pacjentek w wieku rozrodczym, które muszą poddać się leczeniu onkologicznemu, co może powodować zaburzenia lub nawet zakończenie procesu reprodukcyjnego, ale również mężczyzn cierpiących na raka jądra, prostaty czy chłoniaki. W ich przypadku przed rozpoczęciem terapii także warto podjąć działania, które zabezpieczą płodność, a po wyleczeniu pozwolą spełnić marzenie o potomstwie.

W naszej klinice istnieje możliwość zamrożenia gamet – zarówno nasienia, jak i komórek jajowych – w celu wykorzystania ich w przyszłości. Stosujemy metody mrożenia najnowszej generacji (w tym witryfikację), dzięki czemu zabezpieczamy jakość materiału i zwiększamy skuteczność zapłodnienia przy jego użyciu. Osoby zainteresowane zabezpieczaniem płodności nie powinny czekać, warto działać od razu.

Pencil

Aktualności

Wizyty z osobami towarzyszącymi – uważaj na swoje dziecko!

VL_news_2020_1803mini
calendar

Warsztaty dla zainteresowanych leczeniem:

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.