Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00

O KLINICE

Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności VitroLive rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku. Miejscem świadczenia usług medycznych jest Szczecin. W ramach podstawowych usług VitroLive zajmuje się pełnoprofilową diagnostyką niepłodności oraz leczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa, ze szczególnym naciskiem na wyspecjalizowane działanie w kierunku leczenia niepłodności partnerskiej oraz wykonywanie zapłodnień pozaustrojowych (in vitro). Od 2018 roku VitroLive należy do międzynarodowego porozumienia The Fertility Partnership.

1

Zgłaszający się do VitroLive Pacjent objęty zostaje kompleksową opieką konsultacyjną, diagnostyczną i terapeutyczną. W zależności od potrzeb i decyzji Pacjenta, stosowane są wszelkie dostępne i uznane metody leczenia niepłodności, w tym m.in. leczenie nieprawidłowości owulacji i zaburzeń miesiączkowania, inseminacja domaciczna, zapłodnienie pozaustrojowe in vitro (również z wykorzystaniem nasienia Dawcy lub komórki jajowej Dawczyni). Całość procesu diagnostyczno-leczniczego wsparta jest kompleksowym poradnictwem embriologicznym, medycznym oraz psychologicznym. Na potrzeby zabiegów in vitro, klinika prowadzi bank komórek rozrodczych i zarodków.

VitroLive posiada wyspecjalizowaną kadrę lekarską i embriologiczną. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie kliniki jest prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa – wybitny ginekolog położnik, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz specjalista embriologii klinicznej. Profesor Kurzawa pełni funkcję Kierownika Katedry i Zakładu Ginekologii i Zdrowia Prokreacyjnego PUM w Szczecinie, jest Dyrektorem Medycznym The Fertility Partnership w Polsce, Wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, a także długoletnim przewodniczącym Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz krajowym reprezentantem Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Kierowany przez niego personel tworzą specjaliści różnych dziedzin, zaangażowani w proces samokształcenia oraz budowania obopólnej satysfakcji ze współpracy z Pacjentem.

Klinika dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, najwyższej jakości sprzętem laboratoryjnym i medycznym, zgodnym z obowiązującymi standardami europejskimi. Jest jednostką certyfikowaną, spełniającą wymagania ISO 9001:2015. Jako pierwszy ośrodek w Polsce prowadzi kontrolę stanu zdrowia i rozwoju dzieci urodzonych po leczeniu metodami ART. Raportuje także do Europejskiego Monitoringu Wyników IVF (EIM). Dzięki stałej współpracy z największą w Polsce siecią laboratoriów medycznych Diagnostyka, VitroLive – na podstawie materiałów pobranych w siedzibie w Szczecinie – może wykonywać wszystkie analizy laboratoryjne na terenie całego kraju. VitroLive zostało również uznane za Firmę Godną Zaufania za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

W ramach swojej praktyki klinika realizuje badania kliniczne i angażuje się w projekty unijne. Przez cały okres trwania Programu Ministerstwa Zdrowia pn. „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016″ VitroLive pozostawało jego realizatorem, wykonując zabiegi in vitro finansowane z środków publicznych.