Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku. Miejscem świadczenia usług medycznych jest Szczecin. W ramach podstawowych usług Vitrolive zajmuje się pełnoprofilową diagnostyką niepłodności oraz leczeniem z zakresu ginekologii i położnictwa, ze szczególnym naciskiem na wyspecjalizowane działanie w kierunku leczenia niepłodności partnerskiej oraz wykonywanie zapłodnień pozaustrojowych (in vitro). Od 2018 roku Vitrolive należy do międzynarodowego porozumienia The Fertility Partnership.

Zgłaszający się do Vitrolive Pacjent objęty zostaje kompleksową opieką konsultacyjną, diagnostyczną i terapeutyczną. W zależności od potrzeb i decyzji Pacjenta, stosowane są wszelkie dostępne i uznane metody leczenia niepłodności, w tym m.in. leczenie nieprawidłowości owulacji i zaburzeń miesiączkowania, inseminacja domaciczna, zapłodnienie pozaustrojowe in vitro (również z wykorzystaniem nasienia Dawcy lub komórki jajowej Dawczyni). Całość procesu diagnostyczno-leczniczego wsparta jest kompleksowym poradnictwem embriologicznym, medycznym oraz psychologicznym. Na potrzeby zabiegów in vitro, klinika prowadzi bank komórek rozrodczych i zarodków.

Vitrolive posiada wyspecjalizowaną kadrę lekarską i embriologiczną. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie kliniki jest prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa – wybitny ginekolog położnik, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz specjalista embriologii klinicznej. Profesor Kurzawa pełni funkcję Kierownika Katedry i Zakładu Ginekologii i Zdrowia Prokreacyjnego PUM w Szczecinie, jest Dyrektorem Medycznym The Fertility Partnership w Polsce, Wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, a także długoletnim przewodniczącym Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz krajowym reprezentantem Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Kierowany przez niego personel tworzą specjaliści różnych dziedzin, zaangażowani w proces samokształcenia oraz budowania obopólnej satysfakcji ze współpracy z Pacjentem.

Klinika dysponuje nowoczesnym wyposażeniem, najwyższej jakości sprzętem laboratoryjnym i medycznym, zgodnym z obowiązującymi standardami europejskimi. Jest jednostką certyfikowaną, spełniającą wymagania ISO 9001:2015. Jako pierwszy ośrodek w Polsce prowadzi kontrolę stanu zdrowia i rozwoju dzieci urodzonych po leczeniu metodami ART. Raportuje także do Europejskiego Monitoringu Wyników IVF (EIM). Dzięki stałej współpracy z największą w Polsce siecią laboratoriów medycznych Diagnostyka, Vitrolive – na podstawie materiałów pobranych w siedzibie w Szczecinie – może wykonywać wszystkie analizy laboratoryjne na terenie całego kraju. Vitrolive zostało również uznane za Firmę Godną Zaufania za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

W ramach swojej praktyki klinika realizuje badania kliniczne i angażuje się w projekty unijne. Przez cały okres trwania Programu Ministerstwa Zdrowia pn. „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016″ Vitrolive pozostawało jego realizatorem, wykonując zabiegi in vitro finansowane z środków publicznych.

Pencil

Aktualności

Nasi specjaliści o akcji TATA – zobacz video

VL_2020_post_www_YT

Zadzwoń do nas +48 91 48 64 345 |napisz do nas

Wysłanie formularza zgłoszeniowego wyraża zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), RODO.
Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów VitroLive poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z VitroLive. Administratorem danych osobowych jest VitroLive Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Marcina Kasprzaka 2a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.