Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00

Poród

Na moment rozwiązania czekaliście aż dziewięć miesięcy. Wiemy, że budzi on olbrzymi niepokój, ale spokojnie – z lekarzami z VitroLive przygotowaliście się do niego dobrze. Po Waszej stronie, przed porodem, bardzo ważne jest dokonanie formalności polegających na podpisaniu odpowiednich dokumentów m.in. zgody na podanie znieczulenia zewnątrzoponowego w czasie porodu oraz wykonania cesarskiego cięcia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Z praktycznych wskazówek podpowiadamy: aby zostać przyjętym do szpitala przed porodem, nie trzeba mieć skierowania. Każda placówka ma obowiązek przyjąć pacjentkę, która ma regularne skurcze (trwające ok. 60 sekund i pojawiające się co 5 minut) i stwierdzone odpłynięcie płynu owodniowego. Przed przystąpieniem do porodu Pacjentka jest poddana badaniom przez lekarza, który ocenia rozwarcie szyjki macicy, bada ciśnienie tętnicze i temperaturę ciała. Po zakończeniu badań przyszła mama jest podłączana do aparatury KTG zbierającej informacje o skurczach macicy i tętnie dziecka.

Poród naturalny dzielony jest na 4 różne okresy porodu, zwane również fazami porodu. Każda z nich ma inne zadania i czym innym się charakteryzuje. Pod koniec ostatniej następuje pierwszy bliski kontakt mamy z dzieckiem i pierwsze karmienie.

Trzymamy kciuki za Was i z największą radością witamy Wasze maleństwo na świecie!