Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00

Chcę być tatą

Chcę być tatą

Problemy płodności

Problemy płodności

O niepłodności mówimy wówczas, gdy po 12 miesiącach regularnego i niezabezpieczonego współżycia Parze nie udało się zajść w ciążę. Partnerzy starający się o dziecko zwykle zakładają, że zaburzenia płodności ich nie dotyczą, dlatego oczekują sukcesów prokreacyjnych niezwłocznie po zakończeniu przyjmowania antykoncepcji. Tymczasem rzeczywistość często bywa zaskoczeniem – wg WHO aż co 4-5 para jest niepłodna.

Jak zwiększyć szansę na sukces

Jak zwiększyć szansę na sukces?

Do głównych czynników warunkujących płodność zaliczyć możemy:
• Biologię
• Styl życia
• Środowisko
• Zdrowie

Badania płodności dla mężczyzn

Badania dla mężczyzn

Niepłodność męską diagnozuje się na podstawie wywiadu klinicznego oraz zbadania Pacjenta pod kątem zaburzeń rozwoju narządów płciowych, nieprawidłowości anatomicznych, zmian wyglądu i sylwetki itp. Następnie wykonuje się badania nasienia, ewentualnie badania hormonalne, a także badania genetyczne. W trakcie badań wyklucza się zaburzające płodność jednostki chorobowe.

Metody leczenia niepłodności_VL

Metody leczenia niepłodności

Leczenie niepłodności zawsze powinno rozpoczynać się od jak najprostszych, najmniej inwazyjnych i najtańszych metod leczenia. W ofercie VitroLive znaleźć można najnowocześniejsze oraz zgodne z obowiązującymi światowymi standardami metody leczenia niepłodności. Bogata oferta pozwala dobrać odpowiednie techniki do problemu zdrowotnego Pary.

Bank komórek rozrodczych i zarodków

Bank komórek rozrodczych i zarodków

Mimo coraz doskonalszych metod leczenia niepłodności, są Pary, które swoje marzenie o szczęśliwym rodzicielstwie mogą spełnić jedynie dzięki komórkom podarowanym przez Dawczynie. W VitroLive z powodzeniem prowadzimy Program Dawstwa Komórek Jajowych, który – przy zachowaniu pełnej anonimowości i poczuciu komfortu po obu stronach – pozwala na skuteczne leczenie Par pozbawionych szans na urodzenie dziecka bez wsparcia zewnętrznego.

Zabezpieczenie płodności

Zabezpieczenie płodności

Współczesna medycyna wie, że główną determinantą płodności żeńskiej jest wiek. Dla tych kobiet, które ze względu na sytuację życiową (brak partnera) nie podejmują aktywnych starań o dziecko, a jednocześnie mają świadomość roli wieku w procesie rozrodczym i chciałyby posiadać rodzinę w przyszłości, poleca się rozważenie opcji zapobiegających przyszłym problemom prokreacyjnym.

Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne

Zgodnie z holistycznym podejściem, zdrowie człowieka jest zjawiskiem wielowymiarowym obejmującym zarówno funkcjonowanie fizyczne, jak i psychiczne. W naszym Centrum znajdziesz pomoc ukierunkowaną na poprawę życia w zakresie jego funkcji psychicznych, emocjonalnych, społecznych i behawioralnych.