Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 19:00, Sobota - 9:00 - 13:00

Zabezpieczenie płodności

Współczesna medycyna wie, że główną determinantą płodności żeńskiej jest wiek. Dla tych kobiet, które ze względu na sytuację życiową (brak partnera) nie podejmują aktywnych starań o dziecko, a jednocześnie mają świadomość roli wieku w procesie rozrodczym i chciałyby posiadać rodzinę w przyszłości, poleca się rozważenie opcji zapobiegających przyszłym problemom prokreacyjnym.

Podobnie leczenie onkologiczne wiąże się z ryzykiem utraty płodności. W literaturze spotyka się często termin „oncofertility”, czyli zachowanie lub zabezpieczenie płodności u pacjentów onkologicznych. Dotyczy to nie tylko pacjentek w wieku rozrodczym, które muszą poddać się leczeniu onkologicznemu, co może powodować zaburzenia lub nawet zakończenie procesu reprodukcyjnego, ale również mężczyzn po leczeniu wielu nowotworów (rak jądra, prostaty, chłoniaki). W ich przypadku także warto przed rozpoczęciem terapii podjąć działania, które zabezpieczą płodność, a po wyleczeniu pozwolą spełnić marzenie o rodzinie.

W VitroLive istnieje możliwość zamrożenia gamet – zarówno nasienia, jak i komórek jajowych – w celu wykorzystania ich w przyszłości. W naszej klinice stosujemy metody mrożenia najnowszej generacji (w tym witryfikację), dzięki czemu zabezpieczamy jakość materiału i zwiększamy skuteczność zapłodnienia przy jego użyciu.

Osoby zainteresowane zabezpieczaniem płodności zachęcamy do sprawdzenia oferty w naszym cenniku.